Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Tygodniowy przegląd prasy 5.02.2023: Ogrodzieniec, 29.01-4.02.2023. Poznaj najważniejsze informacje z Ogrodzieńca

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Przy śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 29.01 do 4.02.2023
Przy śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 29.01 do 4.02.2023 CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Ogrodzieńca, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 29.01 a 4.02.2023. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Elektronika z PRL-u powraca. Walkman, odtwarzacz VHS i Commodore 64 – te hity są warte krocie. Pamiętasz te sprzęty z lat 70., 80. i 90.?”?

Przegląd tygodnia: Ogrodzieniec, 5.02.2023. 29.01 - 4.02.2023: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Elektronika z PRL-u powraca. Walkman, odtwarzacz VHS i Commodore 64 – te hity są warte krocie. Pamiętasz te sprzęty z lat 70., 80. i 90.?

Walkman, komputer Atari, Amiga czy Commodore 64, zegarek z melodyjką, magnetofony, winyle, dyskietki, kasety to hity lat 70., 80. i 90. XX wieku. Teraz wiele osób znowu po nie sięga i często kosztują krocie. Sprawdź, może masz w piwnicy czy pawlaczu u dziadków te elektroniczne gadżety. Zobacz, czy znasz i pamiętasz kultowe przedmioty z PRL-u oraz początku lat 90.

📢 Śnieżyca w woj. śląskim - nadciągnął Cyklon Piotr! Zrobi się niebezpiecznie i mroźno. Sytuacja na drogach bardzo trudna [03.02.2023]

Koniec tygodnia z wyjątkowo niebezpieczna i zmienna pogodą. Nad woj. śląskie nadciąga Cyklon Piotr. czekają nas śnieżyce, a w weekend płynie mroźne powietrze. IMGW wydało alerty niemal dla całego kraju. Na drogach są fatalne warunki!

📢 Tak mieszka Kamil Stoch. Tutaj lubi spędzać wolny czas skoczek. Góralski dom Kamila Stocha z widokiem na Tatry robi ogromne wrażenie

Kamil Stoch to trzykrotny mistrz olimpijski w skokach narciarskich. Mimo że w tym sezonie Pucharu Świata nie osiąga spektakularnych wyników, jest uważany za jednego z najlepszych skoczków na świecie. Zobacz, gdzie mieszka na co dzień ulubiony sportowiec Polaków i jego żona Ewa Bilan-Stoch. Zajrzyj do góralskiego domu Kamila Stocha.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 5.02.2023: 29.01-4.02.2023 Ogrodzieniec: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Ogrodzieńcu. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 TOP 8 najbardziej niesamowitych zamków Dolnego Śląska. Gdzie straszy Czarna Prababka, w którym miejscu można spotkać Lancelota?

Niemal każdy turysta lubi zwiedzać zamki. Na Dolnym Śląsku jest ich ponad 120 – najwięcej w całej Polsce. Wybraliśmy dla Was 8 najbardziej niezwykłych dolnośląskich zamków, pełnych tajemnic, sekretów i ciekawostek. Gdzie na Dolnym Śląsku można stanąć oko w oko ze słynnym Lancelotem, zwiedzić tajemnicze podziemia lub niezwykły cmentarz założony w hołdzie zwierzętom? Zapraszamy do galerii 8 najbardziej niezwykłych zamków Dolnośląskiego.

📢 Tani weekend niedaleko Krakowa dla dwojga – 5 propozycji za mniej niż 750 złotych. Gdzie miło spędzić czas i co zwiedzić?

Jesteście zmęczeni wszechobecnym hałasem i pośpiechem, które funduje wam duże miasto? Jeżeli nie możecie pozwolić sobie na dłuższy urlop i wycieczkę w najdalsze zakątki świata czy kraju, dobrze zrobi wam dwudniowa wycieczka – tani weekend dla dwojga niedaleko Krakowa. Aby ułatwić wam zadanie, przygotowaliśmy 5 propozycji za mniej niż 750 złotych (wliczając transport i zakwaterowanie). Jak zorganizować niedrogi wyjazd do ciekawych miejsc blisko stolicy Małopolski?

📢 Ruszył nabór wniosków w 2023 roku w ramach Programu „Przydomowa oczyszczalnia”

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach ogłasza nabór wniosków na realizację zadań polegających na zakupie i montażu przydomowych oczyszczalni ścieków o wydajności nie więcej niż 7,5 m3/d w ramach programu "Przydomowa oczyszczalnia".

📢 Tak wyglądało Zakopane 10 lat temu. Pożegnanie Małysza, triumf Stocha, Krupówki i górskie szlaki na zdjęciach sprzed dekady

Zakopane rozwija się dynamicznie, z kolei piękno Tatr wydaje się wieczne i niezmienne. Zapraszamy na podróż w czasie do stolicy Podhala sprzed dekady. Dzięki zdjęciom z 2013 i 2012 r. przypomnimy sobie, jak wyglądało Zakopane i wypoczynek w Tatrach 10 lat temu, w czasach, gdy karierę zakończył już Adam Małysz, medale zdobywali Kamil Stoch i Piotr Żyła, po Krupówkach paradowała Myszka Miki, a na Gubałówce królowali fiakrzy na saniach.

📢 Pierwsza pomoc i edukacja dla bezpieczeństwa. Szykują się kolejne zmiany w programie nauczania? Zajęcia z ratownictwa mają być obowiązkowe

Zajęcia z ratownictwa przedmedycznego w programie nauczania. 40 godzin w liceach i technikach. Taki zapis znalazł się w przygotowywanym przez MSWiA projekt ustawy o ochronie ludności. Projekt przewiduje też nową specjalizację ratownictwa medycznego oraz nowy, związany z ratownictwem kierunek studiów dla przyszłych strażaków.

📢 Co robić w Polsce? Najciekawsze wydarzenia 2023 roku. Te miejsca warto odwiedzić, by przeżyć coś niesamowitego

Chociaż wielu z nas planując urlop szuka ciekawych wydarzeń za granicą, w Polsce także ich nie brakuje. Rodzime imprezy mogą równać się z tymi światowymi – warto wziąć to pod uwagę podczas planowania dni wolnych. Gwarantujemy, że po udziale w tych zabawach odkryjecie nasz kraj na nowo i… zakochacie się w nim bez pamięci. Co robić w Polsce? Przedstawiamy najciekawsze wydarzenia 2023 roku – te miejsca warto odwiedzić, by przeżyć coś niesamowitego.

📢 Też łamiesz ten przepis? Rekordzista musi zapłacić ponad 2 mln złotych

Sprawcy wypadków i kolizji drogowych bez ważnej polisy OC mają do zwrotu Ubezpieczeniowemu Funduszowi Gwarancyjnemu średnio 20 tys. zł., rekordzista musi oddać ponad 2 mln zł – poinformował UFG.

📢 Kogo potrzeba do pracy w powiecie zawierciańskim w Śląskiem i Polsce? Zobacz barometr zawodów 2023

Barometr zawodów jest prognozą zapotrzebowania na pracowników w 2023 r. w poszczególnych zawodach. Dokument powstaje na zlecenie Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej. Badanie jest przeprowadzane przez ekspertów na przełomie III i IV kwartału 2022 r. Koordynatorem krajowym badania jest Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie. W województwie śląskim badanie koordynowane jest przez Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach, a na poziomie powiatowym przez powiatowe urzędy pracy. W realizację badania włącza się także ponad 100 ekspertów z różnych, innych instytucji zorientowanych w sytuacji na lokalnym rynku pracy. Kogo najbardziej potrzeba w powiecie zawierciańskim? W których zawodach występuje równowaga, a których jest nadwyżka? Jak sytuacja wygląda w kraju i województwie śląskim?

📢 Wylewasz zużyty olej do zlewu lub toalety? To błąd. Nie wiesz gdzie wyrzucić niektóre rzeczy? Podpowiadamy, sprawdź co zrobić z olejem

Segregacja śmieci, chociaż niezwykle ważna, potrafi nieraz sprawić wiele kłopotu. Nie tylko w związku z koniecznością zmieszczenia w mieszkaniu 5 pojemników na różne odpady. Kolejny problem zaczyna się, kiedy nie do końca wiadomo, co zrobić z produktami kłopotliwymi. Co zrobić z przesmażonym olejem, resztkami farb albo żwirkiem z kuwety? Warto pamiętać, że zasady segregacji mogą się różnić w poszczególnych gminach. Gdzie więc wyrzucać produkty, kiedy nie jesteśmy pewni, co z nimi zrobić?

📢 Najbardziej niezwykłe zamki w Polsce. TOP 11 tajemnic i ciekawostek. Gdzie leży polski Tadż Mahal, w którym zamku grozi klątwa konia?

Polska jest pełna niezwykłych zamków, a niektóre są tak dziwne, że aż trudno uwierzyć w opowiadane o nich historie. Zebraliśmy dla Was listę 11 najbardziej niezwykłych opowieści, tajemnic i ciekawostek związanych z polskimi zamkami od Bałtyku po podnóże Tatr. Który polski zamek wzorowany był na słynnym Tadż Mahal, gdzie grozi klątwa konia, co zostawił po sobie Kopernik w Olsztynie i czego szukał na Dolnym Śląsku ojciec nazistowskiego programu rakietowego? Poznajcie naszą listę TOP 11 tajemnic i ciekawostek polskich zamków.

📢 Zobacz patodeweloperkę po polsku. Dlaczego doszło do tych absurdów? Na widok tych osiedli złapiesz się za głowę

Patodeweloperkę, czyli absurdalne budynki i osiedla, na których nie da się żyć, można spotkać w całej Polsce. Prezentujemy najbardziej uderzające przykłady osiedli projektowanych bez choćby chwili namysłu nad tym, jak w tych budynkach będzie mieszkało się ludziom. Czy planowane zmiany w prawie ukrócą takie praktyki?

📢 Słowacja: atrakcje na zimową wycieczkę. Miejsca blisko polskiej granicy, które warto odwiedzić: Tatralandia, lodowa świątynia i inne

Co roku wypoczywacie w krajowych górach i znacie już każdą ich atrakcję? Jeśli odpowiedź brzmi „tak", na pewno zainteresują was atrakcje Słowacji. Są idealne na zimową wycieczkę i znajdują się bardzo blisko polskiej granicy – wystarczy wsiąść w samochód, wyruszyć w drogę i urozmaicić sobie czas wolny. Miejsc do odwiedzenia jest naprawdę wiele – wśród nich Tatralandia, lodowa świątynia, zabytek UNESCO i inne – zobaczcie sami.

📢 15 najczęstszych błędów w czasie podróży samolotem. O tych rzeczach musisz pamiętać, by uniknąć stresu i komplikacji przed i w trakcie lotu

Lotnisko i samolot to coraz częściej nieodłączne elementy naszych wakacji, urlopów czy city breaków. Mimo tego pasażerowie samolotów nadal popełniają wiele błędów, gaf i wpadek, które komplikują podróż, a czasem nawet uniemożliwiają wylot. Jak uniknąć stresu i utraty pieniędzy w czasie podróży lotniczej? Poniżej przedstawiamy 15 błędów, najczęściej popełnianych przez turystów przed, w czasie i po podróży samolotem. Jak przygotować się do lotu, czego nie robić w powietrzu? Podpowiadamy.

📢 Tanie noclegi w Zakopanem i okolicach. Porównaliśmy ceny w 14 miejscowościach i 8 schroniskach w Tatrach. Gdzie zapłacimy najmniej?

Przed wyjazdem w Tatry na ferie lub zimowy urlop warto sprawdzić, gdzie ceny noclegów są najniższe. Porównaliśmy koszty, jakie trzeba ponieść, wynajmując pokój w 14 rożnych miejscowościach na Podhalu u podnóża Tatr, w tym w samym Zakopanem, Bukowinie i Białce Tatrzańskiej, Nowym Targu, Kościelisku, Szaflarach i Chochołowie. Ustaliliśmy, w której miejscowości pod Tatrami noclegi są obecnie najtańsze. Sprawdziliśmy też aktualne ceny w schroniskach górskich. Ciekawi Was, które z nich ma najlepsze ceny? Zapraszamy do naszej analizy cenowej.

📢 GDDKiA negatywnie zaopiniowała zamiar podniesienia stawek opłat za przejazd autostradą A4. Niestety, nie może tego zabronić

Nie po raz pierwszy Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad negatywnie opiniuje wniosek koncesjonariusza autostrady A4 między Katowicami i Krakowem. Chodzi o zamiar podniesienia stawek za przejazd A4 zgłoszony przez Stalexport Autostradę Małopolską. GDDKiA uważa, że podwyżka jest niezasadna i negatywnie wpłynie na poziom bezpieczeństwa na drogach. Stalexport wcale nie musi stosować się do tej opinii. Postępowanie w tej sprawie zapowiada prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Sprawdzi czy SAM nie nadużył pozycji dominującej w tej kwestii.

📢 Nawiedzone Zakopane: niepokojące miejsca i niesamowite opowieści z Tatr. Co przepowiedział czarownik, która dolina jest radioaktywna?

Zakopane to pełna życia i gwaru zimowa stolica Polski. Nie znaczy to jednak, że nie ma w niej miejsc, z którymi wiążą się dziwne i niepokojące historie. Zebraliśmy dla Was listę 10 nawiedzonych, magicznych i niepokojących miejsc w Zakopanem, Tatrach i na całym Podhalu, w których włos może się zjeżyć na głowie. Jeśli lubicie zwiedzanie z dreszczykiem, sprawdźcie, jakie niesamowite opowieści wiążą się z Zakopanem, Doliną Kościeliską, Czerwonymi Wierchami i innymi popularnymi szlakami turystycznymi w Tatrach.

📢 Luty 2023 w Ogrodzieńcu: Przegląd najważniejszych wydarzeń stycznia 2023

Przygotowaliśmy dla Ciebie podsumowanie minionego miesiąca. Zobacz artykuły, które w styczniu czytaliśmy najchętniej. Które informacje przykuwały uwagę mieszkanek i mieszkańców Ogrodzieńca najbardziej? Czy czytałeś artykuł: „Mieszkanie Doroty Szelągowskiej. 130-metrowy apartament córki Katarzyny Grocholi. Zobacz dom prowadzącej „Totalne remonty Szelągowskiej””?

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje
od 7 lat
Wideo

Reklamy "na celebrytę" - Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na ogrodzieniec.naszemiasto.pl Nasze Miasto