MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Nowa odsłona Zamku Ogrodzieniec. Iluminacje, podświetlone postacie oraz ruiny zamku podziwiać będzie można już od początku listopada

Od początku listopada będzie można podziwiać pierwszy podświetlony zamek w Polsce. Ogrodzieniecka Twierdza Światła – tak nazwano nową atrakcję turystyczną w powiecie zawierciańskim.

Jurajska Twierdza Światła to nowy, unikatowy produkt turystyczny. W Podzamczu zostanie on zrealizowany poprzez ustawienie na terenie przedzamcza oraz na dziedzińcu Zamkowym podświetlonych figur. Będą to postacie mocno kojarzące się z Zamkiem Ogrodzienieckim. Majestatyczne ruiny obiektu w świetlnej odsłonie można natomiast podziwiać już dziś. Całość ma złożyć się na niezapomniany dla zwiedzających efekt świetlny. Wszystko wskazuje na to, że Zamek w Podzamczu jest pierwszym takim obiektem w Polsce, który podświetlił swoje ruiny.

Dla turystów będzie to okazja na poznanie historii Zamku w nieco mniej tradycyjny sposób. Przyjeżdżających powitają halabardnicy stojący u bram obiektu. Zwiedzający na terenie Zamku spotkają także rycerzy z mieczami. Podświetlone figury będą ściśle związane z historią oraz legendami warowni. Mają być to postacie takie jak: rycerz z szablą mknący na koniu oraz biała dama i czarny pies na łańcuchu. Jedna z figur ma przedstawiać herb rodziny Bonerów, rodu ściśle związanego z Ogrodzienieckim Zamkiem. Nie zabraknie także karety z końmi czy luster w komnatach zamkowych. Podświetlone mają być wejścia, mury, wieże, a także duchy. Zdecydowano się również na iluminację schodów oraz poręczy wewnątrz dziedzińca zamkowego. Ponadto, mają zostać zainstalowane lasery rzucające na zamkowe mury animacje, które będą opowiadać historię Zamku Ogrodzieniec. W planach są także efekty dźwiękowe.

Zważając na majestatyczność ruin zamku w Podzamczu, do realizacji projektu użyto jednolitych barw świetlnych. Białe światła występujące przy iluminacji będą różnić się tylko jasnością oraz barwą – ciepłą bądź zimną. Jedynym wyjątkiem jest figura Czarnego Psa, do której stworzenia musiano użyć czarnych kolorów. Konsekwencja i dbałość o kolorystykę ma utrzymywać i podkreślać doniosły charakter zamku.

Jurajska Twierdza Światła wydaje się świetną atrakcją zarówno dla dzieci, jak i dla osób dorosłych. Możliwość poznania historii zamku opowiedzianej światłem i dźwiękiem z pewnością zainteresuje grupy szkolne oraz młodzieżowe. Zainstalowanie świetlnych iluminacji zachęci do odwiedzenia zamku po zmroku, pozwoli to zatem wydłużyć godziny zwiedzania co przyczyni się do wzrostu ruchu turystycznego. Oficjalny termin otwarcia Zamku w nowej odsłonie nie został jeszcze potwierdzony. Ma to jednak nastąpić na początku listopada.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tragiczne zdarzenie na Majorce - są zabici i ranni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na ogrodzieniec.naszemiasto.pl Nasze Miasto